Proč Madair?

Představte si ten nejkrásnější pocit, jaký znáte. Vybavte si jej a podržte. Na pár vteřin. Na okamžik… Máte ho? Výborně. Teď zavřete oči a ten pocit vynásobte deseti. A přesně tak se budete cítit během letu balonem…

Jaké to vlastně je letět balonem?

Lidé si často myslí, že je balonové létání adrenalinová zábava pro mladé. Předpokládají, že je tam nahoře zima, obávají se nehody a říkají, že na něco takového už nemají roky… To všechno je ale omyl! Let balonem je jeden z nejklidnějších a nejbezpečnějších zážitků, jaké si jen umíte představit. Lidé, kteří si jej dopřáli, dokonce velmi často pobyt v balonovém koši řadí mezi nejkrásnější okamžiky svého života. Zapomeňte na adrenalin, balonové létání sice je vzrušující, ale úplně jiným způsobem, než myslíte. Jak tedy takový let balonem probíhá? 

Vše začíná na zemi…

Milujeme balonové létání a přejeme si, abyste si je zamilovali také. Proto váš velký den připravíme tak, že na něj nikdy nezapomenete. Na předem domluveném místě vás přivítají stevardky v uniformě. Budou tam jen pro vás a jsou připraveny zodpovědět jakýkoli dotaz, nebojte se ptát! Pilot a jeho pomocníci nachystají balón – už to samo o sobě je zážitek- a v pravý včas zavelí k nástupu do koše. Ani zde nemusíte mít obavy: zvládne to každý průměrně šikovný člověk. Jako jediní v České republice máme navíc i speciální koš s dvířky, kterými pohodlně nastoupí starší cestovatelé či vozíčkáři.

Chvíle, kdy se balon odpoutává od země, pro vás bude zřejmě nekonečně vzrušující. Užijte si ji! Pokud jste kdy měli nějaké obavy z létání, v tomto magickém okamžiku na ně zcela jistě zapomenete. Balon bude stoupat poměrně rychle vzhůru a to přesně do takové výšky, jaká vám bude vyhovovat. Podle předpisů smíme vyletět až do čtyř kilometrů, ale věřte, je to zbytečné – z této výšky je to jako koukat na mapu. Mnohem raději létáme níž, cca ve sto padesáti metrech, abyste dole pod sebou všechno hezky viděli. 

Během letu pak rychle pochopíte význam slova vzduchoplavba: pohyb balonu skutečně připomíná plavbu klidnou vodou. Nedrncá to, nepropadá se to, nehoupe. Máte-li hrůzu z výšek a bojíte-li se letět letadlem, uvidíte, že v balonu je to úplně něco jiného. 

Poletíme přibližně hodinu. Proč přibližně? Protože se staráme o vaše bezpečí. V případě nutnosti – například před rozsáhlým lesem, může pilot rozhodnout o zkrácení letu. Ale nebojte se, vždy půjde maximálně o minuty.

Když už mluvíme o pilotech…

Ti naši patří k nejlepším v České republice. Všichni do jednoho jsou profesionálové, to znamená, že pilotování balonů je jejich hlavní profesí. Mají nalétáno stovky hodin a trvalo několik let, než mohli začít pilotovat pasažérské lety. Uvědomují si zodpovědnost, kterou za vás mají a nikdy vás nevystaví sebemenšímu nebezpečí. Proto nebuďte zklamaní, rozhodne-li pilot, že se nepoletí, protože k letu nejsou podmínky. Pilot tak chrání vaše zdraví. O svůj let nepřijdete, jenom se přeloží.

Jak vypadá let, už víme. Ale co přistání?

Je zvláštní, jak mnoho lidí si myslí, že je přistání balonu nebezpečné. A přitom je to jako posazení do měkkého. Nebudete se kutálet z koše, ani vyskakovat za letu. Balon prostě poletí níž a níž a níž a pak dosedne na zem a…nic. To je všechno J

Přistáním to ovšem nekončí! Naopak!

Po přistání vás čeká tradiční rituál, který dodržují balonáři po celém světě: křest nových vzduchoplavců a pasování do šlechtického stavu.  Pro mnoho lidí je tento okamžik ještě větším zážitkem, než samotný let! Budete svědky uctění čtyř živlů – větru, který vás donesl na místo, ohně, který dal sílu letu, vody, která krotí oheň a země, na kterou jste přistáli. Čeká vás i malá přednáška z historie balonového létání a vše vyvrcholí otevřením šampaňského. Tím se z vás stanou šlechtici: obdržíte titul, léno a všechny potřebné instrukce, jak se má takový šlechtic chovat. Kromě toho vás vyfotíme a obdarujeme drobnými dárky, to abyste měli na svůj den památku.  


Shrnuto a podtrženo – proč si vybrat let balonem právě od nás?

 1. Protože s námi je to jistota: létáme již mnoho let a patříme mezi nejzkušenější u nás.
 2. Navíc je to bezpečné: po celou dobu letu jste pojištění a pojištění jste i na cestě autem zpět na místo startu. Naši řidiči jsou – stejně jako piloti- školení, zkušení a zodpovědní. Naše balony i jejich součásti jsou pravidelně kontrolovány.
 3. Je to také pohodlné: sídlíme v centru Brna, snadno se k nám dostanete a ještě snadněji zaparkujete na předem vyhrazených místech.
 4. Je to levné: máme jedny z nejnižších cen balonových letů na trhu – ověřte si to!
 5. Je to jednoduché: lety balonem umíme uskutečnit v podstatě z jakéhokoli místa. Letenky si můžete koupit v naší kanceláři na Lidické nebo objednat telefonicky či přes internet, rádi vám je pošleme poštou na dobírku. 
 6. Je to zábavné: firma Madair vám vždy dá něco navíc – fotky z vašeho velkého dne, drobné dárkové předměty, ale hlavně: zážitek ušitý na míru. Jsme totiž připraveni uzpůsobit let balonem v maximální možné míře vašim přáním.
 7. A hlavně: je to pro vás! Jako jediní u nás máme flotilu jednobarevných balonů bez reklam. Váš let tedy bude patřit jen a jen vám.  A navíc, abychom uspokojili opravdu každého, připravili jsme – stejně jako v letadle- několik rozdílných tříd. Můžete si tak vybrat přesně takový let, jaký vám vyhovuje.

Darujte let balonem!

Hledáte výjimečný dárek? Slavíte výročí, chystáte narozeniny, nevíte si rady, co nadělit pod stromeček? Darujte něco, co vašim blízkým zůstane navždy: zážitek. Představte si, co se stane, až obdarovaný rozlepí obálku a najde…letenku do balonu!!! Nebude věřit svým očím? Vrhne se vám kolem krku? Začne skákat nadšením? Omdlí…? Let balonem je prostě dárek, který nadchne každého. A navíc -dárková letenka platí po celý rok, takže si oslavenec může vybrat, zdali se vznese na jaře, v létě, na podzim či v zimě.

Velmi dojemné jsou v balonu oslavy výročí. Představte si, že se společně se svou láskou vznesete nad místo, kde jste se poprvé potkali, přeletíte park, kam jste chodili na rande a nakonec si mezi mraky přiťuknete šampaňským a slíbíte si věrnost na dalších dvacet let…

Jste-li ovšem teprve ve fázi svatby, i pak pro vás máme exkluzivní a netradiční řešení: svatbu v balonu! Disponujeme celou flotilou balonů, do které se vejde spousta svatebčanů i s oddávajícím. Toužíte-li tedy po něčem extra, kontaktujte nás a řekněte své ano vysoko v mracích!

Chcete vědět víc? Přečtěte si podrobně, jak probíhá let, projděte si často kladené otázky nebo si prohlédněte naši fotogalerii. Pokud vám nebudou stačit informace zde, kontaktujte nás, rádi vám zodpovíme jakékoli vaše dotazy. Pište na: info(at)madair.cz nebo volejte: 602 502 507 či 545 21 56 14.

Jsme i na Facebooku, kde najdete aktuální informace a nejnovější fotografie.

↓ Nabídka letů balonem

Let balonem Exkluziv Proč Madair? – Let balonem Exkluziv – Let balonem
 • Ucelený zážitek
 • Stevardka, uvítací drink
 • Možnost volby místa startu
 • Závěrečný křest, šampaňské, pohoštění
 • Odvoz zpět na místo startu
 • Fotky z letu hned po přistání
Více
Cena od 3600 Kč
Let Soukromý balon -15%!Proč Madair? – Let Soukromý balon -15%! – Let balonem
 • Zážitek jen pro Vás
 • Letenka na jméno a s věnováním
 • Stevardka, uvítací drink
 • Možnost volby místa startu
 • Závěrečný křest, šampaňské, pohoštění
 • Odvoz zpět na místo startu
 • Fotky z letu hned po přistání
Více
Cena od 12750 Kč
Na hodinu pilotem 2017 -20%!Proč Madair? – Na hodinu pilotem 2017 -20%! – Let balonem
 • Exkluzivita - let jen pro Vás a Vaše kamarády
 • Dárková letenka
 • Sami si vše vyzkoušíte
Více
Cena od 14400 Kč
Upoutaný balonProč Madair? – Upoutaný balon – Let balonem
 • Ideální pro oslavy a firemní akce
 • dětské dny, večírky
 • Za hodinu svezeme cca 40 osob
 • Výška 20 - 30m dle podmínek
 • je možné i po setmění
Více
Cena od 15000 Kč
Kancelář:
Lidická 40,
Brno
Tel./Fax:545 21 56 14
Mobil:602 502 507
Otevírací doba:
Po: 9 - 17 St: 12 - 17
jinak na objednání