Obchodní podmínky

Letenky platí po celý rok od zakoupení

Pokud se nepodaří (např. kvůli nemoci...) odletět ani během roku, je možné dohodnout delší platnost - pouze telefonicky.

Postup 

Na letence je kontakt na objednání letu. Domluvíte si vhodný termín a místo letu, doporučujeme co nejdříve. Většinou dostanete i náhradní termmín pro případ nepříznivého počasí.

Průběh letu

Létá se ráno nebo večer a to hodinu po východu slunce a dvě hodiny před západem slunce. Těsně před letem potvrzujeme, že máte vyrazit. (buď ráno jako budíček, nebo okolo 14h pro večerní let). Na místo startu stačí přijít přesně až na domluvenou hodinu, protože vlastní start balonu se uskuteční asi během 20min. Záměrně domlouváme dřívější termín, abyste mohli sledovat přípravy. O nic nepřijdete. Po startu letíme 1 hodinu po větru. Ani okružní, ani let zpět není možné uskutečnit. V případě potřeby a k zajištění bezpečnosti letu může pilot let zkrátit, ale nemusíte se bát, že by Vám to zmenšilo zážitek. Je lepší bezpečně a v pohodě přistát. Po přistání proběhne slavnostní křest pasažérů ( u letu Exkluziv ). Z nich se stane novodobá šlechta. Poté co pilot vydá křestní listy, zavezeme Vás zpět na místo startu. Celá tato akce bude trvat asi 2,5hod. Pokud má Váš doprovod zájem sledovat průběh letu, přistání a křest, může sledovat naše doprovodné vozidlo a být včas na místě přistání.

Místo startu

Pokud si chcete vybrat místo startu, resp. místo, které chcete přeletět, je to možné. Stačí, když si zakoupíte alespoň 3 letenky. Je potřeba pouze louka, park, pole, parkoviště o velikosti cca 30x50m bez vysokých překážek a drátů. Vzhledem k tomu, že letíme po větru, je možné přeletět místa v jednom směru. Není dobré to ale plánovat, protože když bude foukat o trochu jiným směrem, letíme jinam! Takže si vyberte buď místo startu, nebo jedno místo, které byste chtěli přeletět a to Vám můžeme splnit.

Kdy a za jakého počasí:

Vše je podřízeno bezpečnosti letu. proto i když se někdy zdá pěkné počasí, pilot se může rozhodnout, že nepoletíte. O nic nepřijdete a je lepší mít raději příjemný než adrenalinový zážitek. Létá se ráno nebo večer - je to proto, že jak sluníčko stoupne výš a prohřeje zemský povrch,
vznikne termika (co využívají větroně ke stoupání). Ta je pro nás zprvu nepříjemná, pak i nebezpečná. Takže musíme přistát dříve, než ráno začne. Naopak večer můžeme letět poté, co přestanou poryvy větru, které tato termika způsobuje. Technicky je možné letět do max přízemního větru do 7m/s, ale s pasažéry létáme pouze do 4m/s. A to ještě musíme mít jistotu, že se rychlost větru do konce letu sníží.

Všeobecné podmínky pro prodej služeb spojených s balonovým létáním

 1. Vznik smlouvy - Smlouva je uzavřena:
  1. Prodejem letenky na balonový let - Platnost letenky je 1 rok od data prodeje pokud není dohodnuto jinak.
  2. Potvrzením smlouvy na pronájem reklamní plochy.
  3. Objednání letu musí být provedeno ze strany kupujícího nepozději tři měsíce před vypršením platnosti letenky ( tefonicky, elektronicky).
 1. Forma smlouvy - smlouva může být uzavřena písemně nebo ústně.
 2. Kupní cena - dohodnutá cena je pevná.
 3. Platební podmínky - platba za letenky se uskutečňuje hotově, platební kartou nebo na fakturu. Faktura obsahuje: jméno a sídlo stran,IČO,DIČ,rozsah a předmět zdanitelného plnění, výše částky bez DPH, sazbu daně, výši fakturované částky celkem, datum zdanitelného plnění, datum vystavení faktury, den splatnosti Lhůta splatnosti je dohodnuta 14 dnů od vystavení. Za opožděnou platbu má prodávající právo účtovat smluvní pokutu 0,02%
 4. Místo plnění - Balonový let se uskuteční na dohodnutém místě v dohodnutou hodinu. Prodávající zajistí nslužby spojené s letem dle typu letenky. Prodávající neodpovídá za změny ( zrušení letu, zpoždění letu a p. ) v důsledku nepříznivého počasí.
 5. Storno - Kupující má právo odstoupit od smlouvy do 30 dnů od zakoupení letenky. V případě odstoupení od smlouvy bude vráceno 70% zaplacené ceny. Kupující nemá právo uplatňovat a vymáhat vůči prodávajícímu jiná práva než jsou dohodnuta a to zejména náhradu škody a ušlý zisk.
 6. Vlivy počasí - Aby byla zajištěna bezpečnost letů nelze uskutečňovat lety za deštivého, bouřkového a větrného počasí. Prodávající pečlivě sleduje vývoj předpovědí počasí, přesto ale nelze vyloučit, že let bude muset být z důvodů nepříznivého počasí zrušen. V tomto případě je automaticky nabízen náhradní termín. Kupující může požádat o změnu termínu 48hod před termínem, letu.
 7. Spory - Veškeré případné spory budou smluvními stranami řešeny dohodou.
Dan Mader
Platné k 15.3.2010

↓ Nabídka letů balonem

Let balonem Exkluziv Obchodní podmínky – Let balonem Exkluziv – Let balonem
 • Ucelený zážitek
 • Stevardka, uvítací drink
 • Možnost volby místa startu
 • Závěrečný křest, šampaňské, pohoštění
 • Odvoz zpět na místo startu
 • Fotky z letu hned po přistání
Více
Cena od 3600 Kč
Let Soukromý balon -15%!Obchodní podmínky – Let Soukromý balon -15%! – Let balonem
 • Zážitek jen pro Vás
 • Letenka na jméno a s věnováním
 • Stevardka, uvítací drink
 • Možnost volby místa startu
 • Závěrečný křest, šampaňské, pohoštění
 • Odvoz zpět na místo startu
 • Fotky z letu hned po přistání
Více
Cena od 12750 Kč
Na hodinu pilotem 2017 -20%!Obchodní podmínky – Na hodinu pilotem 2017 -20%! – Let balonem
 • Exkluzivita - let jen pro Vás a Vaše kamarády
 • Dárková letenka
 • Sami si vše vyzkoušíte
Více
Cena od 14400 Kč
Upoutaný balonObchodní podmínky – Upoutaný balon – Let balonem
 • Ideální pro oslavy a firemní akce
 • dětské dny, večírky
 • Za hodinu svezeme cca 40 osob
 • Výška 20 - 30m dle podmínek
 • je možné i po setmění
Více
Cena od 15000 Kč
Kancelář:
Lidická 40,
Brno
Tel./Fax:545 21 56 14
Mobil:602 502 507
Otevírací doba:
Po: 9 - 17 St: 12 - 17
jinak na objednání