Časté dotazy

Letenky platí po celý rok od zakoupení

Pokud se nepodaří (např. kvůli nemoci, počasí...) odletět ani během roku, je možné dohodnout delší platnost.

Odkud létáme nejčastěji

Létáme pravidelně v Brně (viz mapky), Tišnově, přes Pernštejn, Pálavu, Lednicko-Valtický areál. Nabízíme lety po celé ČR. Pak vyhledáváme místo na start individuálně.

  
Brno, Kraví hora Brněnská přehrada

Postup

Na letence je kontakt na objednání letu. Domluvíte si vhodný termín a místo letu, doporučujeme co nejdříve. K objednání letu potřebujeme prosím číslo letenky uvedené na její zadní straně. Můžete si dohodnout i náhradní termín pro případ nepříznivého počasí.

Průběh letu

Létá se ráno nebo večer. Vždy před letem Vám potvrdíme, zda se let uskuteční (podle počasí), v kolik hodin a kde se sejdeme. Na místo startu stačí přijít až přesně na domluvenou hodinu, protože vlastní start balonu se uskuteční asi během 20min. Záměrně domlouváme dřívější termín, abyste mohli sledovat přípravy. O nic nepřijdete. 
Po startu letíme 1 hodinu po větru. Ani okružní, ani let zpět není možné uskutečnit.
V případě potřeby a k zajištění bezpečnosti letu může pilot let zkrátit nebo prodloužit, ale nemusíte se bát, že by Vám to zmenšilo zážitek. Je lepší bezpečně a v pohodě přistát. Po přistání proběhne slavnostní křest pasažérů. Z nich se stane novodobá šlechta. Poté co pilot vydá křestní listy, zavezeme Vás zpět na místo startu. Celá tato akce bude trvat asi 3 hod. Pokud má Váš doprovod zájem sledovat průběh letu, přistání a křtu, může následovat naše doprovodné vozidlo a být včas na místě přistání.

Takto probíhá let Typu Exkluziv

Létání beze strachu

Nemusíte mít strach z letu. Kromě toho, že vše je podřízeno Vaší bezpečnosti, je pocit z letu balonem úplně jiný než v letadle nebo i na štaflích. Ve skutečnosti neletíme, ale plujeme vzduchem. Nedrncá to, nepropadáme se, nehoupe to. Také pro pasažéry, kteří mají strach z výšek byl tento pocit něco jiného a vždy se veškeré jejich obavy rozplynuly.

Co s sebou na palubu

Není potřeba se nijak zvlášť oblékat. Je dobré mít běžné sportovní oblečení jako na procházku. Během letu je stejně teplo jako dole na zemi, kromě toho nefouká (letíme s větrem) a každou chvíli si zatopíme hořákem.

Je dobré mít s sebou fotoaparát. Dalekohled je zbytečný, podrobnosti si lépe prohlédnete vlasníma očima (letíme nízko a pomalu). Kamera je možná, ale někteří pasažéři si na konci letu chtějí koupit ještě jednu letenku, protože let neprožili, pouze jej viděli přes hledáček. A to je škoda. Telefonovat na palubě se smí. Nemáme žádné ovlivnitelné přístroje. Důrazně doporučujeme nabít fotoaparáty, kamery, vzít náhradní kartu, film, kazetu. Většině pasažérů dojde vše těsně před přistáním a na křest nezbyde nic.

Co je vlastně vidět

Létáme v malých výškách. Je to proto, abyste si mohli prohlédnout všechny detaily, abyste mohli volat dolů na “domorodce”, a aby to bylo tak akorát. Sice můžeme technicky a podle předpisů vystoupat až do 4 kilometrů, ale co bychom tam dělali. Od 500m výšky už vidíte jen mapu. Letíme směrem a rychlostí větru, a to znamená, že za hodinu uletíme asi 10 - 15km.

Místo startu

Pokud si chcete vybrat místo startu, resp. místo, které chcete přeletět, je to možné. Je potřeba pouze louka, park, pole, parkoviště o velikosti cca 30x50m bez vysokých překážek a drátů. Vzhledem k tomu, že letíme po větru, je možné přeletět místa v jednom směru. Není dobré to ale plánovat, protože když bude foukat o trochu jiným směrem, letíme jinam! Takže si vyberte buď místo startu, nebo jedno místo, které byste chtěli přeletět a to Vám můžeme splnit.

Kdy a za jakého počasí

Vše je podřízeno bezpečnosti letu. Proto i když se někdy zdá pěkné počasí, pilot se může rozhodnout, že nepoletíte. O nic nepřijdete a je lepší mít raději příjemný než adrenalinový zážitek. Létá se ráno nebo večer - je to proto, že jak sluníčko stoupne výš a prohřeje zemský povrch, vznikne termika (co využívají větroně ke stoupání). Ta je pro nás zprvu nepříjemná, pak i nebezpečná. Takže musíme přistát dříve, než ráno začne. Naopak večer můžeme letět poté, co přestanou poryvy větru, které tato termika způsobuje.

Technicky je možné letět do max přízemního větru do 7m/s, ale s pasažéry létáme pouze do 4m/s. A to ještě musíme mít jistotu, že se rychlost větru do konce letu sníží. Balon je velký zhruba jako 10-ti patrový panelák. Takže si takový panelák představte naležato a víte, kolik místa je potřeba na start a přistání.

Technické parametry

Máme tři balony: OK - 5060, OK - 6360 a OK - 6363. Všechny jsou bez reklam a jednobarevné.

Červený balon OK-5060 jste mohli vidět ve filmu Vratné lahve. Maximálně lze vézt 3 pasažéry + pilota. Objem 3000m3, výška 20m, průměr 18m, a i když je lehčí než vzduch, za letu váží asi 3,5t.

Modrý balon OK-6360 Maximálně lze vézt 7 pasažérů+pilota. Objem 4200m3, výška 23m, průměr 20m, za letu váží asi 5t.

Stříbrný balon OK-6363 má jako jediný v ČR k dispozici dveře a sedadla a pojme až 9 pasažérů + pilota. Velikost koše je samozřejmě odpovídající, takže mačkat se rozhodně nebudete, naopak jedině u tohoto koše můžeme nabídnout pohodlné nastoupení dvířky a místa k sezení. Objem 5100m3, výška 25m, průměr 22m, za letu váží asi 6t.

Těšíme se, že se odhodláte k jedinečnému zážitku. V připadě potřeby dalších informací prosím volejte na:
603 283 925 - Dan Mader - pilot
602 502 50754521 56 14 - objednávky letů a prodej letenek.
www.madair.cz; email: obchod@madair.cz

↓ Nabídka letů balonem

Let balonem Exkluziv Časté dotazy – Let balonem Exkluziv – Let balonem
 • Ucelený zážitek
 • Stevardka, uvítací drink
 • Možnost volby místa startu
 • Závěrečný křest, šampaňské, pohoštění
 • Odvoz zpět na místo startu
 • Fotky z letu hned po přistání
Více
Cena od 3600 Kč
Let Soukromý balon -15%!Časté dotazy – Let Soukromý balon -15%! – Let balonem
 • Zážitek jen pro Vás
 • Letenka na jméno a s věnováním
 • Stevardka, uvítací drink
 • Možnost volby místa startu
 • Závěrečný křest, šampaňské, pohoštění
 • Odvoz zpět na místo startu
 • Fotky z letu hned po přistání
Více
Cena od 12750 Kč
Na hodinu pilotem 2017 -20%!Časté dotazy – Na hodinu pilotem 2017 -20%! – Let balonem
 • Exkluzivita - let jen pro Vás a Vaše kamarády
 • Dárková letenka
 • Sami si vše vyzkoušíte
Více
Cena od 14400 Kč
Upoutaný balonČasté dotazy – Upoutaný balon – Let balonem
 • Ideální pro oslavy a firemní akce
 • dětské dny, večírky
 • Za hodinu svezeme cca 40 osob
 • Výška 20 - 30m dle podmínek
 • je možné i po setmění
Více
Cena od 15000 Kč
Kancelář:
Lidická 40,
Brno
Tel./Fax:545 21 56 14
Mobil:602 502 507
Otevírací doba:
Po: 9 - 17 St: 12 - 17
jinak na objednání